Zobacz, jak współtworzymy miasta przyszłości
B2G to skrót od “Business to Government”, czyli rozwiązań tworzonych przez firmy dla podmiotów publicznych. Po otrzymaniu zapytania złożymy ofertę wraz ze wstępnym audytem energetycznym, wdrożymy zieloną strategię, kompleksową realizację inwestycji wraz z modelami finansowania i doborem wybranych dostawców będących liderami rynkowymi. Jesteśmy w stanie dostarczyć mix najnowocześniejszych innowacyjnych rozwiązań w obszarze OZE – odnawialnych źródeł energii.
Saule Technologies i Columbus chcą wspólnie zmieniać polskie miasta i gminy, przeprowadzając w nich ekologiczną transformację energetyczną.
Do 2021 roku spółki zamierzają zrealizować łącznie 50 projektów w modelu PPA z miastami i gminami w całej Polsce.
Nabór zgłoszeń przez adres e-mail: b2g@sauletech.com
Firma przygotowała program doradczy zarówno w zakresie systemowych rozwiązań transformacji energetycznej, ale też ich finansowania oraz kompleksowego wdrożenia i serwisu. Główne korzyści dla samorządów to stuprocentowe finansowanie inwestycji w ramach PPA (Power Purchase Agreements), bezpłatne audyty dotyczące między innymi lokalizacji instalacji fotowoltaicznych oraz optymalizacji energetycznej wyznaczonych stref, tworzenia zdywersyfikowanych mixów energetycznych z OZE wraz z infrastrukturą ładowania elektrycznych autobusów, samochodów, hulajnóg, rowerów, kończąc na specjalnym programie wsparcia lokalnych społeczności w ramach współpracy z klubami sportowymi.
Piotr Krych, CEO Saule Technologies
Umowa PPA (Power Purchase Agreement) jest długoterminową (co najmniej 15 lat) umową dostawy energii elektrycznej między dwiema stronami, zazwyczaj między producentem energii elektrycznej a klientem (konsumentem energii elektrycznej lub sprzedawcą). Umowa PPA szczegółowo określa wszystkie warunki działalności związanej z energią elektryczną – ilość energii elektrycznej do dostarczenia, wynegocjowane ceny, sposób księgowania itp Ze względu na fakt, że jest to umowa dwustronna, umowa PPA może przybierać różne formy i być dostosowana do potrzeb każdej ze stron umowy. Energia elektryczna może być dostarczana fizycznie lub w bilansie. Ze względu na zdolność do ograniczenia ryzyka związanego z cenami rynkowymi, umowy PPA są wykorzystywane w szczególności przez dużych odbiorców energii elektrycznej oraz w przypadku planowanych, większych inwestycji w budowę lub dalszą eksploatację elektrowni wykorzystujących energię odnawialną.
Pierwszy krok w kierunku zielonej transformacji został już wykonany. W br. Saule Technologies nawiązało współpracę z podwarszawskim Piastowem. We wrześniu został podpisany list intencyjny na przygotowanie projektów objętych umowami PPA. Saule wcześniej pracowało z Piastowem także nad strategią i koncepcją projektu „New City. Wielofunkcyjne Centrum Miasta Piastowa”. Są plany aby centrum miasta zostało przekształcone w ekologiczny obszar, czerpiący energię z modułów fotowoltaicznych na bazie perowskitów. Miasto będzie dzierżawiło instalacje i będzie odbierało prąd, który uda się pozyskać z modułów. Ponadto na ulicach Piastowa już wkrótce powinny pojawić się elektryczne autobusy, wraz z przystankami komunikacji miejskiej zasilanymi energią słoneczną oraz solarne carporty i stacje ładowania skuterów, rowerów czy hulajnóg elektrycznych.
Informacja o inicjatywie ukazała się w papierowym i elektronicznym wydaniu Rzeczpospolitej – Ranking Samorządów 2020
Napisali o nas także: